بلاگ

بهترین روش های از بین بردن خال + به صورت طبیعی

سارا گالری شیراز

پدید آمدن خال روی صورت معمولا یک موضوع ارثی و ژنتیکی است. برخی از خال های سطحی یا گوشتی مادرزادی در بدن وجود دارند و برخی دیگر، در دوران کودکی، بلوغ، جوانی، میانسالی یا بارداری و پس از آن، روی پوست نمایان می شوند.

در برخی موارد خال‌ها آنقدر بزرگ یا نازیبا هستند که اعتماد به‌ نفس فرد را پایین می‌آورند. بخشی از آنها نیز به‌ دلیل مکان قرارگیری‌ شان حسابی دردسرساز می‌شوند . روش‏‎های مختلفی برای از بین بردن خال‏ ها وجود دارد. برخی ازاین روش‌ها خیلی پر هزینه و دردناک است، اما روش‎های خانگی بدون درد و کم هزینه هم وجود دارد که در ادامه حتما به آن ها می پردازیم.

انواع روش‌های از بین بردن خال به دو دسته جراحی و غیرجراحی تقسیم می‌شوند. در روش جراحی، ضایعه به‌ شکل کامل با تیغ جراحی برداشته شده و جای آن بخیه می‌شود. احتمال عود خال با این روش بسیار کم است یا اصلا وجود ندارد. روش‌های غیرجراحی نیز معمولا شامل لیزر و سوزاندن می‌شوند. در این روش ها بخیه‌ای روی پوست زده نمی‌شود اما چون ممکن است خال به‌طور عمقی برداشته نشود، احتمال عود آن بیشتر است.

از بین بردن خال

 

انتخاب بین روش جراحی یا غیرجراحی به‌عهده پزشک است و تنها درمورد بعضی خال‌ها ممکن است که بتوان از هر دو روش استفاده کرد. درمورد خال‌های مادرزادی یا سایر خال‌هایی که وسعت خیلی زیادی دارند، ممکن است عمل جراحی امکان‌پذیر نباشد و از لیزر استفاده شود. خال‌هایی که خطر بدخیمی دارند نیز باید فقط با جراحی برداشته شوند تا بتوان ضایعه را به آزمایشگاه فرستاد. درواقع لیزر خال را تخریب می‌کند و دیگر ضایعه‌ای وجود ندارد که برای آزمایش بفرستیم.

 

 

لیمو:

استفاده از لیمو یکی از روش های از بین بردن خال است. آب لیمو دارای خاصیت اسیدیته طبیعی است که به عنوان ماده سفید کننده آلی به روشن شدن خال های تیره استفاده شود. کافیست آب لیموی طبیعی را با پنبه روی این خال های تیره بمالید و این کار را دوبار در روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

آلوئه ورا:

آلوئه ورا ماده دیگری برای از بین بردن خال است. آلوئه ورا دارای خاصیت خوبی در بازسازی پوست است. به خصوص برای لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب. برای ااستفاده، به آرامی ژل آلوئه ورا را روی نقاط تیره بمالید و ۳۰ دقیقه بعد آن ناحیه را با آب سرد شست و شو دهید. این عمل را دو بار در روز به مدت یک ماه انجام دهید و نتیجه شگفت آوری را تجربه کنید.

برداشتن خال صورت

روغن کندر:

برای از بین بردن خال با داروهای گیاهی، روغن کندر یکی از گزینه ها است. روغن کندر موجب می شود چربی پوست گرفته شود و پوست خشک گردد. از این رو طرفداران این ماده گیاهی ادعا می کنند که استفاده از روغن کندر می تواند با سلول های خال واکنش نشان داده و موجب خشک شدن، ریزش و افتادن خال شود.

 

سیر:

برای این روش کافیست یک حبه سیر را فشرده کنید تا خمیر شود و  سپس آن را بر روی خال خود قرار دهید. همچنین می توانید از عصاره سیر هم استفاده کنید و آن را با استفاده از پنبه بر خال خود اعمال نمایید. سپس روی آن را بپوشانید و برای مدت ۴ ساعت بگذارید بماند. این کار را ۳ بار در روز انجام دهید. دقت داشته باشید که قبل از خواب باید بگذارید محل خال باز بماند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

برداشتن خال به صورت طبیعی

عسل:

عسل هم خاصیت هایی دارد که برای از بین بردن خال مناسب است. برای اینکار کافیست عسل را روی خال بمالید و با استفاده از باند روی آن را بپوشانید. اجازه بدهید به مدت یک ساعت بماند و سپس باند را از روی خال بردارید. در انتها ناحیه را با آب شستشو دهید و استفاده از عسل را چند بار در روز تکرار کنید. توجه داشته باشید که هر بار باید از باند تازه‌ای استفاده کنید.

 

روغن کتان:

روغن کتان برای بهبود بافت پوست و نجات یافتن از شر خال ها و لکه ها و کک و مک استفاده میشود. این روغن دارای اسیدهای چرب ضروری است که باعث بهبود زخم می شوند. برای استفاده از این شیوه ۲ قطره از روغن کتان را با ۲ قطره عسل ترکیب کرده و روی خال بزنید. بگذارید یک ساعت بماند و بعد با آب بشویید. روزانه این شیوه را دو بار برای گرفتن نتیجه ای مناسب تکرار کنید.

برداشتن خال صورت

سرکه سیب:

سرکه سیب که یکی از بهترین شیوه های درمان خانگی بسیاری از بیماری ها می باشد که در از بین بردن خال صورت هم مؤثر می باشد. اسیدیته موجود در سرکه سیب باعث خشک شدن خال و آن را بصورت یک زخم تبدیل کرده و در پایان محو میکند. برای استفاده از این شیوه، تکه ای پنبه را اغشته به سرکه سیب کرده و روی خال بگذارید. با کمک باند یا نوار چسب آن را ثابت کنید. اجازه دهید ۶- ۵ ساعت روی خال بماند. در ادامه پوست را تمیز کرده و دوباره این شیوه را تکرار کنید.

 

برگ گشنیز:

برگ گشنیز دارای خواص جمع کنندگی است. زمانیکه از این گیاه بصورت موضعی استفاده شود، سبب گرم شدن پوست میشود . این خاصیت سبب شده که خال سریعا جمع و کوچک و در پایان از بین برود. یک چهارم فنجان برگ گشنیز را بهمراه اندازه کمی آب در مخلوط کن ریخته تا بصورت خمیر یکنواختی ایجاد شود. آن را روی خال زده و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. بعد با آب بشویید. این شیوه را روزانه به مدت دو هفته تکرار کنید.

از بین بردن خال با گشنیز

پیاز:

پیاز مملو از ویتامین های A و C و E است که آن را به یک آنتی اکسیدان فوق قوی تبدیل می کند. پیاز یک ماده موثر برای مراقبت از پوست به ویژه در برابر رادیکال های ازاد است. شاید ترکیب آب پیاز و آب سیر آخرین کاری باشد که بخواهید برای زیبایی پوست انجام دهید، ولی باید بدانید این کار اگرچه سخت و بدبوست، ولی نتیجه بسیار مطلوبی خواهد داشت.

 

گل کلم:

گل کلم دارای ویتامین C بالایی است که می تواند باعث خشک شدن خال و افتادن آن و در کل از بین رفتن خال شود. آب تکه ای کوچک از گل کلم تازه را بگیرید و آن را روی محل خال بمالید. دست کم ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید. این شیوه را چند بار در روز تکرار کنید تا خال های شما کاملا ناپدید شوند.

از بین بردن خال صورت با گل کلم

 

انتخاب ادکلن مخصوصا زمانی که قرار است به عنوان هدیه باشد، یک موضوع مهم و نسبتا سخت برای هر فرد می باشد. ادکلن انتخابی باید با شخصیت، نوع پوست و رنگ پوست فرد مورد نظر همخوانی داشته باشد. اگر شما هم به مشاوره رایگان جهت خرید یا انتخاب عطر و ادکلن و همچنین لوازم آرایشی نیاز دارید، از طریق آیکون مشاوره رایگان در پایین صفحه با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

سارا گالری شیراز

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید