بلاگ

منظور از هاشور زدن ابرو چیست؟

سارا گالری شیراز

مقدمه: هاشور ابرو یکی از بهترین روش های جدید و طبیعی است که این روزها دارای طرفداران خاص خود می باشد و به شیوه های مختلفی انجام می شود. با هاشور ابرو ، ابروها به گونه نیمه دایم به رنگ دلخواه شکل می گیرند و دیگر نیازی نیست که برای رسیدن به مدل ابرو دلخواهتان هرروز بخواهید به آنها مداد یا سایه بکشید. در ادامه مقاله با ما باشید تا این موضوع را از همه زاویه ها بررسی کنیم.

 

هاشور زدن ابرو چیست؟

در واقع هاشور ابرو یک شیوه تاتو نیمه دایم است که ابروها را به صورت کاملاً طبیعی قوس می دهد. این یک تعریف کای از این موضوع است.

 

هاشور زدن ابرو چیست؟

 

روش انجام هاشور زدن ابرو چیست؟

در مرحله اول و پیش از انجام این کار پیشنهاد میکنم با یک متخصص ابرو مشورت کنید. نمی شود که از همان نخست کار شخص را روی میز نشاند و شروع به هاشور زدن کرد. اول باید دید شخص موردنظر چه مدل ابرویی می خواهد و سپس با مداد خطوط نازکی به شکل ابرو روی ابروها کشیده می شود که همان نقش استنسیل را ایفا می کند.

شاید این کار بیست الی سی دقیقه طول بکشد، چون می خواهید به مدل ابروی مناسب برسید. در مرحله بعد کرم بی حس کننده روی آن کشیده می شود تا درد کمتری حس شود. ۱۵ دقیقه بعد کار را آغاز کنید. برخی ها هیچ دردی حس نمی کنند ولی برخی ها حساسیت بالایی دارند. این کار مانند بر داشتن ابرو با سرعت بالاست..

 

روش انجام هاشور زدن ابرو چیست؟

 

بعد از اینکه ابروها بی حس شد، آرایشگر متخصص ابرو از ابزار قلم شکلی که انتهای آن تیغی تعبیه شده که شامل ۱۵ سوزن بسیار ریز است که با استفاده از آن آغاز به قلم زدن ابروهای شخص می کند. خطوطی که با این سوزن های ریز کشیده می شود به نازکی تارهای ابروی خودتان است، بنابراین بسیار طبیعی جلوه می دهند. بعد از این مرحله با ابزاری شبیه قبلی بین خطوطی که قلم زده شده اند را با استفاده از رنگ گیاهی پر می کنند.

پس از پایان کار مطمعنا دور ابرو دچار التهاب می شود و تا هنگامی که التهاب از بین برود رنگ ابروها مقداری تیره تر از آن چیزی است که انتظار دارید. پس باید منتظر بمانید تا التهاب کاملاً از بین برود. بنابراین باید از افتاب، سونا، حمام بخار و استخر به مدت ۲ هفته فاصله بگیرید و استفاده نکنید. هاشور ابرو در ۳ ماه نخست احتیاج به ترمیم دارد تا شما به نتیجه دلخواهتان برسید.

این چند نکته را باید در موقع هاشور ابرو رعایت کنید

۱.قسمتی را که میخواهید تاتو کنید باید ۱ الی ۲ هفته از اشعه uv آفتاب سوختگی در امان باشد تا شما بهترین نتیجه را بگیرید.

۲. چند روز قبل از تاتو از خوردن بعضی مسکن ها و آنتی بیوتیک ها که امکان دارد خون شما را رقیق کند جلوگیری کنید. این موضوع مهم است.

۳.در زمان قاعدگی از زدن تاتو شدیدا پرهیز کنید.

۴.بعد از تاتو از پماد استریل چشمی ویتامین A استفاده کنید، به دلیل این که بقیه پمادها دارای مواد نفتی هستند.

 

هاشور ابرو به اشخاص زیر به هیچ وجه توصیه نمی شود!

– خانم های شیرده؛ زیرا در این دوران به علت تغییرات هورمونی، پوست در مقابل رنگ پذیری مقاومت عجیبی از خود نشان می دهد.

– خانم هایی که دوران عادت ماهانه خویش را سپری می کنند؛ در این دوران هم درست مانند مورد قبل بدن از نظر هورمونی تغییر نموده و به سختی رنگ می پذیرد یا اصلاً رنگ نمی گیرد.

 

هاشور ابرو به اشخاص زیر به هیچ وجه توصیه نمی شود!

 

– افرادی که مدت زیادی نیست که لیفت و یا بوتاکس انجام داده اند؛ حداقل چند ماه از لیفت یا بوتاکس باید بگذرد.

– کسانی که به عفونت باکتریایی مبتلا هستند و یا در پوست خود دچار التهاب و آفتاب سوختگی می باشند..

 

 

مزایای هاشور ابرو بشناسید

شاید باور نکنید ولی صرفه جویی در زمان یکی از مزایای هاشور ابرو است. موقع آرایش کردن باید زمان زیادی صرف مداد کشیدن و سایه زدن ابرو کنیم تا شکل ابرو را زیبا و اصلاح نماییم، با انجام هاشور ابرو علاوه بر زیبایی مدت زمان ارایش کردن کوتاه می شود.

طراحی ابرو مطابق با فرم صورت هم از مزایای دیگر هاشور ابرو است. بر اساس صورت هر فرد می توان ابرو هایی کاملاً مطابق با فرم چهره اش طراحی کرد. چنانچه ابروها در جای مناسبی قرار گیرند و شکل مناسبی داشته باشند، می توانند به صورت، جلوه بهتری دهند. همچنین می توانند به درشت تر نشان دادن چشم ها هم کمک کنند.

افرادی که هاشور ابرو را جایگزین ابروهای طبیعی نموده اند، معتقد هستند حفظ و مراقبت از ابروهایی که هاشور ابرو دارد به مراتب آسان تر از ابروهای طبیعی است و این مسئله هم مزایای دیگری از هاشور ابرو محسوب می شود.

برخی از اشخاص از بیماری ای به نام آلوپسی رنج می برند که سبب ریزش موهای بدن، از جمله موهای ابرو می شود. هاشور ابرو از طریق رنگ و شکل مناسب، برای بازگرداندن وضعیت طبیعی ابروهایشان به آنها کمک می کند و ریزش ابروها را پنهان کند.

 

عوارض هاشور زدن ابرو را بشناسید!

متخصصان پوست ضمن اینکه به عارضه های ناشی از هاشور و تاتو ابرو اشاره می کنند، از متقاضیان انجام این اعمال تقاضا دارند که در مکان های مطمئنی ابروهای خود را هاشور و یا تاتو بزنند. در ادامه این مطلب عوارض و مضرات ناشی از هاشور زدن ابرو ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا بهتر انتخاب کنید:

۱. اگر هاشور زدن ابروها در مکان غیر بهداشتی انجام شود، احتمال بروز عفونت هایی روی سطح پوست وجود دارد.

۲. برای هاشور ابرو ها باید از سوزن های یک بار مصرف استفاده شود همینطور بهتر است اشخاص سوزن های مخصوص هاشور ابرو را بهمراه خود به سالن های زیبایی ببرند تا احتمال انتقال بیماری های واگیرداری که از طریق سوزن های غیر بهداشتی وارد بدن می شود، جلوگیری شود.

۳. از جمله عارضه های هاشور زدن ابرو می توان به امکان انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت A, B, C از طریق سوزن آلوده اشاره کرد.

 

عوارض هاشور زدن ابرو را بشناسید!

 

4. هاشور ابرو سبب بروز زخم و خونریزی می شود، بنابراین سوزنی که برای انجام این کار استفاده می شود باید تمیز و استریل باشد تا درصد احتمال مبتلا شدن به بیماری های عفونی خیلی کم تر شود.

۵. پس از هاشور زدن به ابرو ها امکان بروز عفونت و قرمزی آنی وجود دارد. همینطور احتمال مبتلا شدن شخص به حساسیت تاخیری هم وجود دارد و امکان دارد شخص چند سال پس از انجام هاشور به آن آلرژی پیدا کند.

۶. وقتی که ابروهایتان را هاشور می زنید، ماده خارجی وارد پوست شما می شود که در این موقع بدن گلبول های سفید را سراغ آن ماده خارجی می فرستند تا از بدن شما محافظت شود گلبول های سفید هم با بلعیدن رنگ از پوست صورت مراقبت می کنند. بنابراین افرادی که سابقه نقص ایمنی در بدن دارند هاشور ابروها برای آنها خطرناک است و بهتر است از هاشور زدن ابرو های خود چشم پوشی کنند.

 

مشاوره رایگان انتخاب ادکلن و لوازم آرایشی

انتخاب ادکلن مخصوصا زمانی که قرار است به عنوان هدیه باشد، یک موضوع مهم و نسبتا سخت برای هر فرد می باشد. ادکلن انتخابی باید با شخصیت، نوع پوست و رنگ پوست فرد مورد نظر همخوانی داشته باشد. اگر شما هم به مشاوره رایگان جهت خرید یا انتخاب عطر و ادکلن و همچنین لوازم آرایشی نیاز دارید، از طریق آیکون مشاوره رایگان در پایین صفحه با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

سارا گالری شیراز

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید